Bądź na bieżąco z informacjami na temat koronawirusa (COVID-19)

Przyrost potwierdzonych zakażeń SARS-CoV-2 w Polsce

Do tej pory zakażenie koronawirusem wywołującym chorobę covid-19 potwierdzono u 0.025% mieszkańców Polski. Poniższy wykres przedstawia sumę potwierdzonych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w Polsce.

Liczba nowych zakażeń

Osoby hospitalizowane z powodu koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce

Suma testów na koronawirusa SARS-CoV-2 wykonanych w Polsce

Dane na poniższym wykresie są aktualizowane raz dziennie, po komunikacie Ministerstwa Zdrowia. Zazwyczaj około godziny 14:00.

Dzienna liczba testów na koronawirusa SARS-CoV-2 wykonanych w Polsce

Powyższe wykresy prezentują rozwój koronawirusa SARS-CoV-2 (COVID-19) w Polsce.

Najważniejszym z nich jest przyrost potwierdzonych zakażeń SARS-CoV-2 w Polsce. Dzięki niemu możemy ocenić dynamikę rozwoju epidemii i na jakim etapie w tej chwili jesteśmy. Musimy sobie również zdawać sprawę że na skalę ogólnopolską liczba oficjalnych zakażeń jest mniejsza niż 1%. Kolejne wykresy nt. Liczby nowych zakażeń oraz Osób hospitalizowanych z powodu koronawirusa w Polsce jest tak naprawdę rozwinięciem pierwszego wykresu. Natomiast kolejne statystyki na temat testów pokazują nam w jakiej skali testuje się nasze społeczeństwo. Według aktualnych danych jako kraj jesteśmy raczej w światowym ogonie niż czołówce jeśli chodzi o testowanie liczby osób. Zobaczymy jak sytuacja rozwinie się w czasie. Na podsumowania statystyk przyjdzie czas po zakończeniu epidemii – wtedy dopiero można będzie powiedzieć i określić, które z działań były dobre, a które nie.

 

scroll to top